“Cu Apele curate” la Giurgiu

Administratorul public al municipiului Giurgiu, Ionel Muscalu, a participat astăzi, 21 martie, la Biblioteca Județeană I.A. Bassarabescu, la prezentarea Ghidului practic de implementare și gestiune a sistemelor de management al deșeurilor pentru administrații publice locale.
Evenimentul a fost organizat cu prilejul Zilei Mondiale a Apelor și face parte din programul “Cu Apele Curate”, lansat în 2019 de Asociația Mai Mult Verde și Lidl România ca un apel la implicare în combaterea și prevenirea poluării cu plastic a apelor, adresat membrilor comunităților și autorităților publice din localitățile riverane.
La nivelul județului Giurgiu, activitățile sunt organizate de Grupul de Inițiativă Locală și de Asociația Prietenii de lângă Tine.

Ultima modificare: 21.03.2023 – 14:16 de către Administrator

Anteriorul Salubrizare în zona Smârda